Ako si správne vybrať kuchynskú linku? Na čo sa pri výbere zamerať? Koho osloviť? Kedže sa už pár rokov venujem realizáciámi kuchýň, mám jasnú predstavu ako a podľa čoho by som si ju vyberal ja. Ale ako by mal postupovať pri výbere kuchyne klient sa Vám pokúsim predstaviť v nasledujúcom článku. Nebudem rozoberať konkrétne značky , materiály, kvalitu.. /tie si porovnáme neskôr/, ale vyzdvihnem najdôležitejšie veci, ktoré sú dôležité v prvej fáze na úplnom začiatku a pomôžu Vám pri rozhodovaní.
Tak teda začíname krok po kroku :
1. Urobiť si prieskum trhu. Zamerať sa a vyhľadať vo svojom okolí kuchynské štúdiá alebo odborníkov, ktorí ponúkajú výrobu alebo predaj kuchýň. Oslovte susedov, kamarátov alebo jednoducho na internete nájdete všetky informácie o firmách vo vašom okolí.
2. Zistiť referencie. Spravíme si tak obraz o danej firme. Pomôžu nám int.vyhľadávače, fb, www stránky na ktorých vyhľadáme realizácie danej firmy.
3. Navštíviť špecializovanú predajňu alebo odborníka a porozprávať sa s ním na danú tému. Myslím si, že každý má čo ponúknuť. Každý má iný pohľad na daný priestor, inú argumentáciu ale vo všeobecnosti viem, že existujú rozdiely medzi ľuďmi takže budú aj medzi nami . Ide o to, aby ste si našli človeka ktorý ľudovo povedané vie o čom rozpráva a samozrejme má aj bohaté skúsenosti. Nehrňte sa rýchlo do návrhov a cenových ponúk pokiaľ si nie ste istý, že sa rozprávate naozaj s človekom, ktorý Vám vie pomôcť.
4. Nastaviť si cenový strop. Nie, nie je hanba určiť si maximálny strop, ktorý som ochotný investovať do kuchyne a ani samotný odborník s ktorým idete plánovať kuchyňu nebude nafukovať Váš rozpočet , ide len o to aby Vám vedel čo najlepšie a najoptimálnejšie poradiť.
5. Je potrebné porovnať aspoň 2-3 ponuky, tu si urobíte dostatočný obraz o danej téme a pridaná hodnota pre Vás je, že budete mať dostatok informácií k tomu aby ste sa zorientovali na trhu, získate prehľad o cenách, produktoch, materiáloch, kvalite....
6. Výber . Je čas povedať áno / nie. Vybrať si podľa svojho uváženia. Mali by u Vás zavážiť tieto kritériá:
a) pomer - výkon-cena
b) odbornosť predajcu
c) materiálové prevedenie
d) referencie
e) servis
f) záruka
Tak teda neváhajte a komunikujte s odborníkmi o všetkom čo Vás zaujíma, pýtajte sa na rozdiely medzi kuchyňami, riešte kvalitu vnútorného vybavenia skriniek, čo skrinky obsahujú, aké systémy sú použité na výklopných skrinkách, zásuvkách, košoch. Aký kvalitný je drez, batéria, spotrebiče. Kuchyňu si predsa nevyberáme na 2 roky, ale mala by nám bezchybne slúžiť veľa rokov.
Rada na záver:
Dôkladne si zvážte všetky klady a zápory, ktoré daná firma ponúka a v neposlednom rade aké služby za svoje investované peniaze dostanete. Viete aké služby dostanete u nás :http://panama-kuchyne.sk/sluzby/